Image Alt

Camping

🔥HIKE&SAIL🔥 event 2022 (25) 26 - 28 Август SUMMER 2022 IS ON FIRE! Да, да, добро го читаш насловот. Со овој настан се надминавме сами себе! Остани тука и дознај сѐ што ти спремивме за овој УЛТРА ЗАБАВЕН викенд🔥 Датумот е 27 и 28 август, а местото е КАМП СКАУТ во Струга. ПЛОВЕЊЕ СО ЕДРИЛИЦИ ПО ОХРИДСКО ЕЗЕРО И ПЛАНИНАРСКА ТУРА НА ЈАБЛАНИЦА СО ПОСЕТА НА НАЈГОЛЕМОТО ПЛАНИНСКО ЕЗЕРО

ДАТУМ: 28/29 МАЈ Здраво друштво! Еве нѐ повторно со нова, забавна авантура! Овојпат ве носиме на кајакарење по Црн Дрим и Глобочичко Езеро. Турата е соодветна за почетници и за напредни или надежни веслачи! Ќе ги истражуваме живописните пејзажи во околина, ќе весламе низ зеленилото, ќе се забавуваме и најважно, ќе бидеме физички активни! Во сабота, 28ми мај, имаме организиран превоз до село Ташмаруништа - местото од

Здраво Пријатели, продолжуваме со нашите летни активни викенд кампови унифицирани под името нa Yamamori Spirit – Outdoor Xperience. Јамамори искуството представува семејна активност со програма изработена за деца од 4 до 16 години и родител или старател. Главниот акцент на овие  викенд летни кампови е ставен на односот родител-дете, но и секој индивидуалец е повеќе од добродојден. Настанот го организира Јамамори – центарот за ментална хигиена и

Центарот за ментална хигиена и изворни вештини Јамамори ве повикува во Камп СКАУТ – Струга за 1 Мај . За вас подготвивме интерактивна и отворена работилница која ќе трае цел ден! Во неа сите ќе погледнеме во себе за да дознаеме што е значи за нас САМОПОЧИТ и колку умееме да се самопочитуваме? Секој од вас ќе има специјална и лична задача која ќе треба да ја исполни

CAMP & HIKE event 2022 | ADVENTUREMK x CAMPING SCOUT Знам, знам. Го чекавме предолго и ние и вие! Нашиот фокус е ставен на планината Јабланица и Охридско Езеро, а заедно ќе ти овозможиме да ги истражиш најубавите и недопрени локации, преку камп настани во кои се вклучени различни активности, секоја од нив еднакво забавна и возбудлива! ДАТУМ: 21 – 22 МАЈ Главната цел на овој настан е да

ПРВОМАЈСКА ДРУЖБА Како што веќе најавивме, на 29ти април ги отвараме вратите за сите вас, кои едвај чекате да ни дојдете тука и заедно да си поминеме супер викенд и да ја започнеме новата сезона како што доликува Еве ја нашата понуда: 20% попуст на сите резервации до 26.04 направени преку нашиот вебсајт www.camp.mk - Код за попуст: 1Maj@Scout BBQ day - ќе го одбележиме празникот со

Работа си е работа, ама и природата си е природа :) Што велите летово да дојдете и да работите од нашиот камп? Сакате сместете се на клупа, сакате на трева, па и на нишалка

Сакате да уживате цело лето во нашиот камп? Погледнете ги нашите пакети од понудата ОСТАНИ КОЛКУ САКАШ: ПАКЕТ 1: Сместување во сопствен шатор до 4 лица (19.900 ден.) ПАКЕТ 2: Сместување во мал шатор на кампот за 2 лица (24.900 ден.) ПАКЕТ3: Сместување во голем шатор на кампот за 4 лица (34.900 ден.)   Пакетот вклучува: Неограничен престој во кампот во периодот од 1 мај до 31 септември 2022 година; Вклучен паркинг

Во пресрет на Велигденските празници и на отворањето на кампот (кое го најавуваме за 14 мај), за сите што ќе резервирате најмалку 3 дена престој во кампот во текот на летото, подаруваме ГРАТИС ваучер од 1.000 денари.   Ваучерот можете да го искористите за дополнителните активности, како што се изнајмување велосипеди или кајаци, за нуркање, возење со глисер, дискавер скуба

tell me more

Enter your details below and learn about all the adventures we have.    Or call us for more info: