Image Alt

Camping

 По повод денешниот Ден на медицинските сестри, а и во име на целата пожртвуваност во оваа пандемија, КАМП СКАУТ дава 30% попуст за сместување на сите медицински лица.  Искористете го Вашиот долгоочекуван и конечно одобрен одмор за полнење на батериите во нашиот камп.  Попустот важи за резервации за престој во текот на целиот месец јуни. Резервирајте на www.camp.mk со впишување на кодот за попуст: spasuvame-zivot

Во пресрет на Велигденските празници и на отворањето на кампот (кое го најавуваме за 14 мај), за сите што ќе резервирате најмалку 3 дена престој во кампот во текот на летото, подаруваме ГРАТИС ваучер од 1.000 денари.   Ваучерот можете да го искористите за дополнителните активности, како што се изнајмување велосипеди или кајаци, за нуркање, возење со глисер, дискавер скуба

СО НОВАТА СЕЗОНА ДОАЃААТ И МНОГУ НОВИ РАБОТИ ВО КАМП СКАУТ Периодов додека се подготвуваме за отворањето на нашиот камп, работиме на многу новини со цел вашиот престој да го претвориме во уште поголемо уживање. Омилен новитет ни е пицеријата, каде што готвачот Дени цело лето ќе ги покажува своите пица-вештини, а сите ние ќе можеме да се насладуваме во неговите пици. Погледнете на

Работа си е работа, ама и природата си е природа :) Што велите летово да дојдете и да работите од нашиот камп? Сакате сместете се на клупа, сакате на трева, па и на нишалка

Camping SCOUT Struga is proud to announce the start of the cooperation with HIGHLANDER ADVENTURE - the largest worldwide long range hiking series. In 2021 the HIGHLANDER Adventure will take place in 15 countries, and for a first time Macedonia will be part of this world series of Hiking. Camping SCOUT  will support the realization of the HIGHLANDER MACEDONIA , and will make sure every

Fermentum dui faucibus in ornare quam viverra gravida elit . Vel velit auctor aliqu, sollicitudinlorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbiaccumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit. Class aptent taciti sociosqu ad.

tell me more

Enter your details below and learn about all the adventures we have.    Or call us for more info: